FETÖ’yü öven İrfan Sönmez, İYİ Parti’den birinci sıra adayı oldu!

7’li koalisyonda yaşanan adaylık ve liste kavgalarının ardından CHP ve İYİ Parti adaylarını YSK’ya bildirdi.

SİCİLİ KABARIK İYİ PARTİ ADAYLARI TEK TEK DEŞİFRE OLUYOR

14 Mayıs’ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesi İYİ Parti’nin aday gösterdiği isimlerin kirli sicilleri tek tek ortaya çıkıyor. İYİ Parti’nin Elazığ milletvekili adayı İrfan Sönmez’de deşifre oldu.

FETÖ ELEBAŞINA ÖVGÜLER

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, FETÖ’nün yayın organı Bugün TV’de elebaşı Gülen için ‘Allah dostu’ ifadelerini kullanan İrfan Sönmez’i Elazığ 1. sıradan aday gösterdi. Akşener’in Milliyetçi Hareket Partisi’ni bölmek için planlar yaptığı dönemde, “Türk milliyetçisi” diyerek sahip çıktığı Sönmez’in, teröristbaşından övgüyle bahsettiği sözler yeniden gündem oldu.

SKANDAL İFADELER: SON DERECE BERRAK BİR ZEKASI VAR

Elebaşı Gülen’i öve öve bitiremeyen Sönmez, “Hocaefendi ile ilgili diyorlar ya İslam’ı bilmiyor, diğer dini cemaatleri de gezdim. Hepsini severim ama tabanı en güçlü topluluk cemaatin topluluğudur. Aynada ne varsa aşağıya da o yansıyor. Hocaefendinin son derece berrak bir zekası var. Türkiye’de yaşayan edebiyatçıların bile hocaefendi kadar kelime haznesi yoktur. Bir insanın çağrışımlarının büyük olması demek o insanın büyüklüğünü gösterir. Allah’ın dostlarına taarruz edenler Allah’a taarruz etmişlerdir. Hocaefendi bir Allah dostudur.” diyerek skandal ifadeler kullanmıştı.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Sönmez’in ihanet örgütüyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar da ortaya çıktı. FETÖ’yü övdüğü paylaşımlar deşifre olunca Sönmez sosyal medyada hesabını kapattı.

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, İrfan Sönmez’in FETÖ’cülerle ilgili yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Özalan, “Meral Akşener’in Elazığ’da 1. sırada milletvekili adayı gösterdiği İrfan Sönmez, FETÖ’ye operasyon yapılırken “Dindarlık tasfiye ediliyor.” diye ağlamış. Meral Akşener, kendisine çok yakışan bir aday bulmuş.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir