Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Feyzioğlu ve Bağış Açıklaması: ‘Onlarla Çalışmayız!’

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi ilk turda büyük bir farkla kazanacağını söyledi. “Özel bir liste hazırlamadık ama rüşvetçiden büyükelçi olur mu?” diye soran Kılıçdaroğlu, Metin Feyzioğlu ve Egemen Bağış ile çalışmayacaklarını sözlerine ekledi.

14 Mayıs seçimlerine artık sayılı günler kaldı. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu tüm Anadolu’yu gezerken, seçim ile ilgili öngörülerini ve seçim sonrası yapacaklarını açıkladı.

Sözcü’den Emin Özgönül’e konuşan Kılıçdaroğlu, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nu mesaj gönderdi. Ayrıca Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilirse “İktidarın Valisi” olarak nitelenen isimlerle ilk etapta, TÜİK, AFAD, TOKİ, Merkez Bankası, Kızılay ve İletişim Başkanı ve TRT Genel Müdürü de görevden alacak.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle

“14 Mayıs seçimi ikinci tura kalmaz, ilk turda biter. İlk turda yüzde 60 oyla Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı seçileceğim.”

“Parlamentoda çoğunluğu alacağız ve güçlendirilmiş parlamenter sistemi de getireceğiz.”

“Bugün devlet kadrolarında partili bürokratlar var. Her alana siyaseti bulaştırdılar. Biz göreve geldikten sonra öncelikle rüşvetçiler, kirli işlere aracılık edenler, devletin değil de sarayın memuru olanlar görevden alınacak.”

“Özel bir liste hazırlamadık ama rüşvetçiden büyükelçi olur mu? Devleti temsil etmesi gereken büyükelçi, iktidar propagandası yapar mı? Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile çalışmayız.”

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, suça karışan iktidar yanlıları için, ‘Seçimin ertesi gününde onların telefonu acı acı çalacak. Açtıkları telefonun ucunda bir ses duyacaklar: Ben Kemal, geliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir