Daha azıyla nasıl daha iyi yaşanacağına dair 7 ders

Size hızlı trenden inip güneşin uzattığı yolu daha basit, daha zengin bir hayata geçirmenizi sunuyor.

Daha azıyla yaşamak için 7 ipucu

1. Daha az acele, daha fazla ritim

Sabit bir ritim için hızlı bir tempodan vazgeçeriz, sürekli çabalamak yerine dinlenmeye ve kararlılığa öncelik veririz. Erteleme düğmesine basmak yerine gün doğumunda yürüyüşleri, aceleyle yemek yemek yerine sevdiklerinizle yavaş akşam yemeklerini düşünün.

2. Daha az beğeni, daha çok sevgi

Çevrimiçi doğrulamaya takıntılı bir dünyada, size gerçek bağlantının gerçek hayattaki ilişkileri beslemekten , gerçek bir varlık sunmaktan ve en önemli anları takdir etmekten geldiğini hatırlatıyoruz . Telefonu bırakın, bir arkadaşınızın elini tutun ve sihrin ortaya çıkmasını izleyin.

3. Daha az gürültü, daha fazla huzur

İç ve dış sohbetleri, sonsuz bildirimleri, yapılacaklar listelerini, olumsuz iç konuşmaları görmezden geliriz. Meditasyon, doğa yürüyüşleri, alanlarımızı düzenlemek; bunlar iç huzuru, neşe ve yaratıcılığın gerçekten yeşerebileceği verimli toprağı geliştirmenin araçları haline gelir.

4. Daha az dikkat dağıtıcı, daha fazla bağlantı

Sosyal ağlar seçilmiş bir dünya sunabilir, ancak gerçek aidiyet gerçek hayattaki topluluklarda yatmaktadır. Yüz yüze temaslara yatırım yapın, ortak tutkuları ateşleyen etkinliklere katılın ve ruhunuzu besleyen gerçek bağlantılar kurun.

5. Daha az delilik, ruh için daha fazla dinlenme

Gürültü kültüründen uzaklaşın ve gecikmenin gücünü benimseyin. Kasıtlı dinlenme, hızlı sabahlar ve suçluluktan arınmış molalar, kendimizi sevme eylemlerine dönüşür, enerjimizi yeniden şarj eder ve gerçekten önemli olan şeyler için elimizden gelenin en iyisini yapmamızı sağlar.

6. Daha az sahte, daha gerçek

Zayıf noktalarınızı ve kusurlarınızı kucaklayarak maskeleri ve dış görünüşleri çıkarın. Gerçek ilişki özgünlükle, hikayelerimizi paylaşmakla ve gerçekte olduğumuz gibi görülmemize, duyulmamıza ve sevilmemize izin vermemizle gelişir.

7. Daha az kovalamaca, daha çok aşk

Odak noktanızı dış onay ve geçici zevklerin peşinde koşmaktan, etrafımızı saran basit zevklerin tadını çıkarmaya kaydırın. Paylaşılan bir kahkaha, sıcak bir fincan çay, gün batımının güzelliği; bunlar topladığımız hazinelere, kalbimizde yakın tuttuğumuz anlara dönüşür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir