Recep Uçar: Bir türlü finali yapamadık

Trendyol Süper Lig’in 7’nci haftasında Başakşehir ile puanları paylaşan Kayserispor’da Recep Uçar açıklamalarda bulundu.

Kendisi için özel bir maçı geride bıraktıklarını belirten Recep Uçar, “Benim için de birçok sebepten dolayı özel bir maçtı ama şunu da belirtmeden geçmeyeyim. Toplamda 19 sene geçirdiğim Başakşehir Kulübüne karşı oynanan maç benim adıma da özel bir maçtı. Onlara bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Ortaya koydukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Şehrimizi için takımımız için özel bir maçtı” dedi.

Müsabakayı değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Kazanmayı da çok istiyorduk. Bunu da açıkçası seyreden herkese hissettirdiğimizi düşünüyorum. Maça coşkulu ve arzulu başladık. Maçın başlarında bulduğumuz tartışmalı penaltı pozisyonu, genel olarak daha çok ikili mücadeleleri kazanan, ceza sahası içerisinde pozisyon üreten bizim olduğumuzu düşünüyorum. İlk yarının sonlarına doğru farklı bir ortaya koydular. Galatasaray maçında ortaya koydukları gibi bir oyun bekliyorduk. Onunu neticesinde oyunda taktiksel dokunuşlarda yaparak ikinci yarı önde oynamayı istedik. Bunun karşılığını da zaman zaman aldık. Thiam’ın ikinci yarının başında kaçırdığı pozisyon maçın en net pozisyonuydu. Gol olsaydı bizim adımıza oyun farklı yere gidebilirdi. Birçok parametrede rakipten belirli oyunlarla üstün oynadığımız maç. Bir türlü finali yapamadık. Başakşehir iyi oyunculardan kurulu bir takım. Her şeye rağmen bugün kazanmaya yakın olan tarafın biz olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir