Xiaomi Magnetic Power Bank 2, Qi2 desteğiyle satışa sunuldu

Xiaomi, geçtiğimiz ay Qi2 kablosuz şarj desteğine sahip yeni bir güç bankası modelini piyasaya sürdü. Bu ürün Xiaomi Magnetic Power Bank 2 adıyla resmi olarak tanıtıldı. Şimdi ise Çin’de açık satışa sunuldu. Daha önce yalnızca Xiaomi’nin kitlesel fonlama programı aracılığıyla erişilebilir olan bu ürün, şimdi tüm resmi online perakendeciler aracılığıyla temin edilebiliyor.

Porselen Beyazı veya Açık Gökyüzü Mavisi renk seçenekleriyle alınabilir olan Xiaomi Magnetic Power Bank 2, 6,000mAh kapasiteli bir pil içeriyor. 104.8 x 68 x 15.1mm boyutlarında olan bu ürün, deri bir yüzeye sahip ve Qi2 uyumlu cihazlar için 15W’a kadar kablosuz çıkış desteği sunuyor. Şu anda bu standardı kullanan yalnızca iPhone 13, iPhone 14 ve iPhone 15 serisi akıllı telefonlar bulunuyor.

Xiaomi Magnetic Power Bank 2, Qi2 desteğiyle satışa sunuldu

Üründe bulunan tek USB Type-C portu, 18W çıkış ve yaklaşık 20W’a kadar giriş desteği sağlıyor. Ayrıca, güç bankasının dahili bir standı ve bir kayışı bulunuyor; böylece kablosuz şarj standı olarak kullanılabilir ve kolayca taşınabilir. Son olarak, resmi MagSafe kılıflarıyla uyumlu olduğu belirtiliyor.

Şimdilik Xiaomi Magnetic Power Bank 2, özellikle iPhone kullanıcıları için mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor. Android OEM’lerinin Qi2’yi ne zaman tanıtacağı henüz belli değil. Ayrıca, bu aksesuarın global pazarlarda ne zaman sunulacağına dair bir bilgi de mevcut değil. Bu güç bankası, 229 yuan (yaklaşık 30 dolar) fiyat etiketiyle, kitlesel fonlama fiyatından 10 yuan daha pahalıya satışa çıkarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir